3. NIEDZIELA ZWYKŁA


1. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy o tej intencji, ale też starajmy się o jedność w naszych rodzinach i środowiskach, wydaje się bowiem, że nie zbudujemy wielkiej jedności, jeżeli nie zaczniemy od siebie samych.

 

 

2. W przyszłą niedzielę, 28 stycznia, zapraszamy na kolejne (19.) Ekumeniczne Spotkanie przy Żłóbku Zbawiciela, które rozpocznie się o godz. 16.00. Wystąpią chóry i zespoły Kościołów Rzymskokatolickiego, Grekokatolickiego i  Prawosławnego. Wspólnie będziemy modlić się o jedność chrześcijan.

 

3. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu: w środę – św. Franciszka Salezego, w czwartek – święto nawrócenia św. Pawła, w piątek – wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa.

 

4. W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie Grupy Biblijnej.

 

5. Również w czwartek 25 stycznia zapraszamy do parafii św. Jadwigi Królowej na Jadwiżański Wieczór Uwielbienia. Tematem spotkania będą słowa Apostołów wypowiedziane do Jezusa: „Panie naucz nas modlić się…”. Konferencje wygłosi i wieczór poprowadzi ks. Tomasz Ryczek, który jest odpowiedzialny za Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej. W programie o 19.00 konferencja; 19.40 Uwielbienie; Zakończenie ok. 21.00 indywidualnym błogosławieństwem.

 

6. W piątek zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Bolesnej - o godz. 17.30.

 

7. Dobiegła końca wizyta duszpasterska w naszej parafii. Dziękujemy za możliwość spotkania, wspólną modlitwę oraz wszelkie konstruktywne rozmowy i sugestie. Bóg zapłać także za złożone przy tej okazji ofiary.

 

8. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby Parafii.

 

9. Dziękujemy za ofiary złożone na utrzymanie porządku w kościele i kwiaty. Na kolejny tydzień prosimy o ofiary na ten cel mieszkańców ul. Słonecznej - blok nr 12, 26-50.

 

10. Pamiętajmy o lekturze katolickiej prasy:

W Gościu niedzielnymprzeczytamy: grób Heleny Kmieć, zamordowanej rok temu w Boliwii wolontariuszki misyjnej, już stał się miejscem modlitwy nie tylko jej bliskich;

Niedziela przypomina postać prymasa Józefa Glempa w 5 rocznice śmierci,;

W Źródle papież Franciszek przypomina, że „Liturgia jest prawdziwą szkołą modlitwy”;

Dla dzieci jest Ola i Jaś z laurką dla babci i dziadka, a dla młodzieży Droga, która przybliża Zimowe Igrzyska Olimpijskie.