XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA


  

1. Przeżywamy IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, pod hasłem „Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie”. Jest to okazja, by przyjść z pomocą prześladowanym za wiarę poprzez modlitwę w ich intencji i wsparcie materialne. Na ten cel zbierane są dziś ofiary do puszek. Pomóc można także poprzez wysłanie SMS-a. Szczegóły na ulotkach.

 

2. Dzisiaj II niedziela miesiąca. Dziękujemy za ofiary na potrzeby Parafii.

 

3. W zakrystii można jeszcze złożyć podpis pod poparciem projektu ustawy „ZATRZYMAJ ABORCJĘ”. Przypominamy, że jako chrześcijanie mamy obowiązek stawać się świadkami Dekalogu i Ewangelii życia. Jest to nasz obowiązek sumienia.

 

4. Codziennie, pół godziny przed wieczorną Mszą św., modlimy się za zmarłych polecanych w WYPOMINKACH.

 

5. We wtorek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy RÓŻE RÓŻAŃCOWE.  Przypominamy, że Róża Różańcowa to dwadzieścia osób, z których każda odmawia codziennie jeden dziesiątek różańca czyli jedną tajemnicę, połączoną z rozważaniem. W ten sposób odmawiany jest w Róży codziennie cały Różaniec – dwadzieścia tajemnic. Ponieważ w niektórych Różach zmniejszyła się liczba ich członków z przyczyn naturalnych, dlatego prosimy o zgłoszenie się nowych osób. Nie obawiajmy się włączenia w tę grupę modlitewną. Niektórzy boją się włączenia do Róży, gdyż tłumaczą się brakiem organizacji, albo zapomnieniem przez co mogą popełnić grzech spowodowany zaniedbaniem tej modlitwy. Tymczasem to zaniedbanie nie pociąga za sobą popełnienia grzechu. Z powodu nieodmówienia dziesiątka przez któregoś z członków Róży cała grupa wyprosi jedynie mniej łask. Zatem impulsem do modlitwy powinna być chęć przedstawienia danej intencji Bogu przez wstawiennictwo Matki Najświętszej wspólnie z innymi członkami Róży. Zapraszamy we wtorek na spotkanie.

 

6. Osoby posiadające skierowania z gorlickich Ośrodków Pomocy Społecznej zapraszamy w środę 15 listopada w godz. 8.00-13.00 do Parafii św. Jadwigi Królowej w Gorlicach po odbiór paczek żywnościowych na listopad.

 

7. Dziękujemy za ofiary złożone na utrzymanie porządkuw kościele i kwiaty. Na kolejny tydzień prosimy o ofiary na ten cel mieszkańców ul. Słonecznej - blok nr 6, m. 31 - 60.

 

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej;

W Gościu Niedzielnym przeczytamy o tym, dlaczego chrześcijanie są najbardziej narażeni na prześladowanie;

Tematem przewodnim Niedzieli jest: „na drodze do Niepodległej”;

Źródło pisze o zmianach przebiegu Mszy św. w historii;

O współczesnych mistykach, stygmatykach i wizjonerach piszą Cuda i łaski Boże;

Dla dzieci jest Ola i Jaś, a dla młodzieży Droga.

9. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp. Alfreda ROJKAz ul. Krakowskiej. Dobry Jezu, a nasz Panie … .