5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

1. Trwają nasze parafialne REKOLEKCJE. Dziś na każdej Mszy św. nauka rekolekcyjna. GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.

 

2. Jutro w uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny zakończenie rekolekcji. Msze św. z uroczystym błogosławieństwem będą o godz. 9.00, 16.00 i 18.00. Ofiary zbierane podczas tych Mszy św. będą wyrazem naszej wdzięczności dla Ojca Rekolekcjonisty za trud włożony w ich przygotowanie.

 

3. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.00, natomiast dla starszych - o godz. 17.30.

 

4. W piątek, 23 marca Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa w rejonie Gorlice.

 

5. Przyszła niedziela jest Niedzielą Palmową. Msza św. z poświęceniem palm będzie o godz. 11.00.

 

6. W Niedziele Palmową o godz. 13.30 zapraszamy młodzież na spotkanie w ramach 33. Światowego Dnia Młodzieży, które odbędzie się w parafii św. Jadwigi Królowej. W programie świadectwo franciszkańskiego rapera o. Łukasza Buksy, Eucharystia oraz poczęstunek. Dla kandydatów do bierzmowania (uczniów klas: siódmych Szkoły Podstawowej, drugich i trzecich Gimnazjum) jest to spotkanie obowiązkowe w ramach rocznej formacji.

 

7. Bóg zapłać za ofiary składane w tych dniach na kwiaty do Bożego Grobu oraz przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

 

8. W kościele wystawiony jest kosz na dary żywnościowe dla parafian znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Okażmy dobre serca i podzielmy się z biedniejszymi od nas.

 

9. Dziś młodzież ze Szkolnego Koła Caritas rozprowadza kartki świąteczne z których dochód będzie przeznaczony na leczenie chorych dzieci.

 

10. Wychodząc z kościoła można też nabyć palmy przygotowane przez młodzież oazową i LSO. Zebrane ofiary przeznaczone zostaną na koszty związane z rekolekcjami wakacyjnymi.

 

11. Jutro, w poniedziałek 19 marca odpust ku czci św. Józefa przeżywa parafia Sękowa. Uroczysta suma o godz. 17.00.

 

12. Kuchnia Caritas organizuje w sobotę 31 marca o godz. 12.00 Śniadanie Wielkanocne w lokalu przy ul. Piekarskiej nr 1. Prosimy osoby pragnące spotkać się przy świątecznym  stole o zgłoszenie swojego udziału w Kuchni lub w Ośrodku Pomocy Społecznej.

 

13. W ramach „Rekolekcji filmowych” zapraszamy na projekcję filmu: „Święty niezłomny”. Film opowiada historię ks. Pedro Pobedy ogłoszonego świętym w 2003 roku. Projekcja odbywa się w kinie „Kolory” do czwartku 22 marca o godz. 18.45.

 

14. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie zaprasza na Dni Otwarte, organizowane w dniach 7 i 14 kwietnia 2018 r. Jest to jedyna placówka tego rodzaju w województwie Małopolskim. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

 

15. Dziękujemy za ofiary złożone na utrzymanie porządku w kościele. Na kolejny tydzień prosimy o ofiary na ten cel mieszkańców ul. Krakowskiej, blok nr 23, 1 - 30.

 

16. Pamiętajmy o lekturze katolickiej prasy:

W Gościu niedzielnym przeczytamy o pięciu latach pontyfikatu papieża Franciszka;

Niedziela pisze o Polakach ratujących Żydów;

Źródło przybliża postać św. Józefa;

Cuda i łaski Boże przybliżają postać świętego lekarza z Neapolu;

Dla młodzieży jest Droga, a dla dzieci tygodnik Ola i Jaś.

 

17.,W ostatnim tygodniu zmarli nasi parafianie: śp. Janina MYSZKOWSKAz ul. Krakowskiej, śp. Olga CZERWIEŃz Ropicy Polskiej (pogrzeb w poniedziałek o godz. 12.00) i śp. Michalina GUBAŁAz ul. Słonecznej (pogrzeb w poniedziałek o godz. 14.00). Dobry Jezu, a nasz Panie …