II NIEDZIELA ADWENTU

1. Dziś Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Ofiary, które składamy do puszek przeznaczone są właśnie dla tych wspólnot.

2. Zapraszamy na RORATY - od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w soboty - o godz. 6.30 rano. Przed roratami śpiewamy GODZINKI ku czci Niepokalanej.

3. W środę, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce (1981 r.). Pamiętajmy o modlitwie w intencji Ojczyzny i ofiar stanu wojennego

4. Krucjata Różańcowa za Ojczyznę zaprasza na Nabożeństwo w środę po Mszy św. o godz. 18.00. Rozpocznie się ono wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Następnie odmówimy różaniec w intencji naszej Ojczyzny.

5. Od soboty, 16 grudnia, będzie odprawiana - codziennie po Mszy św. porannej - nowenna do Dzieciątka Jezus.

6. Na nowennę do św. Andrzeja Bobolizapraszamy w sobotę o godz. 17.30.

7. W sobotę 16 grudnia od godz. 8.00 odwiedzimy chorych i starszych parafian z przedświąteczną posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać ich do czwartku w zakrystii lub kancelarii. Chorych, których odwiedzamy w pierwsze soboty miesiąca zgłaszać nie trzeba.

8. Za ławkami wystawiony jest kosz na dary żywnościowe, z których Parafialny Zespół Caritas przygotuje paczki dla parafian znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

9. Szkolne Koło Caritas prowadzi w sklepie na Osiedlu zbiórkę żywności, a przy kościele sprzedaż kartek świątecznych jako pomoc dla najbardziej potrzebujących.

10. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na potrzeby Parafii oraz złożone na ten cel przy okazji przyjmowania OPŁATKÓW. Opłatki można nabyć także w zakrystii.

11. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy Parafii Narodzenia NMP w Gorlicach zaprasza do Auli Domu Katechetycznego 14 grudnia  (czwartek) o godz. 19.00 na spotkanie z Ks. Janem Radoniem – Misjonarzem w Kazachstanie.

12. Parafia Sękowa zaprasza w czwartek 14 grudnia na Wieczór Uwielbienia, który rozpocznie się Mszą św. o godz. 17.00.

13. Gorlicka Grupa Biegowa podczas akcji „Sztafeta – Biegam – Pomagam” prosi o wsparcie finansowe dla Oli i Kuby podopiecznych fundacji „Serce dla Maluszka”. W dniach 16 i 17 grudnia na ulicach miasta i przy kościele wolontariusze będą stali z puszkami. W miarę naszych możliwości dołóżmy swoją cegiełkę.

14. Wszystkie osoby samotne i znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej zapraszamy na VI Wigilię Gorlicką, która odbędzie się w dniu 17 grudnia o godz. 14.00 na Rynku przed Ratuszem. Każdy Gość będzie mógł skosztować wigilijnych potraw przygotowanych przez Restaurację Ratuszową oraz dobroczyńców.

15. Dzisiaj na Jarmarku Pogórzańskim w Gorlicach w godz. 10.00 - 16.00 odbywa się kiermasz świąteczny. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

16. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gorlicach wraz z Kuchnią Caritas organizuje Wieczerzę Wigilijną w piątek 22 grudnia o godz. 12.00 w siedzibie Kuchni przy ul. Piekarskiej 1. Prosimy osoby pragnące spotkać się przy wigilijnym stole o zgłoszenie swojego udziału w Kuchni Caritas lub w Ośrodku Pomocy Społecznej.

17. Dziękujemy za ofiary złożone na utrzymanie porządkuw kościele i kwiaty. Na kolejny tydzień prosimy o ofiary na ten cel mieszkańców ul. Słonecznej - blok nr 8, m. 1 - 25.

18. Nie zapomnijmy zabrać do domu katolickiej prasy.

19. W ostatnim tygodniu zmarł śp. Janusz CHUDZICKIz ul. Kopernika. Dobry Jezu, a nasz Panie … .