XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś odpust przeżywa parafia Męcina Wielka - suma o godz. 11.00.

2. Jutro w parafii MB Nieustającej Pomocy w Gliniku o godz. 17.30 powitane zostaną relikwie Św. Stanisława Kostki. O godz. 18.00 będzie  Msza św. z udziałem młodzieży z klas VII SP, kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, LSO, Oazy, Szkolnych Kół Caritas, dziewczęcej Służby Maryjnej i wszystkich chętnych. Serdecznie zapraszamy.

3. W ramach "Rekolekcji filmowych” zapraszamy na projekcję filmu pt: „Sprawa Chrystusa”. Film jest oparty na faktach i opowiada o śledztwie dotyczącym Zmartwychwstania Chrystusa i nawróceniu pewnej rodziny. Seans odbędzie się we wtorek 25 września o godz. 19.00 w Gorlickim Centrum Kultury. Wstęp dobrowolna ofiara. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie.

4. Parafia św. Jadwigi Królowej w Gorlicach zaprasza w środę 26 września na Jadwiżański Wieczór Uwielbienia. Gościem spotkania będzie ks. Sławomir Jeziorski, który wygłosi konferencje pt: „Liturgia w życiu chrześcijanina”. Rozpoczęcie Wieczoru Mszą Świętą o godz. 18:00. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie.

5. Czy masz odwagę wyjść na ulicę z Iskrą Bożego Miłosierdzia?” To akcja ewangelizacyjna, którą zapoczątkowały Polska i Haiti. 28 września, w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćko (spowiednika św. Faustyny) uczestnicy tej akcji wychodzą na ulice miast z koronką w ręku, by prosić o miłosierdzie dla siebie i całego świata. W piątek podejmiemy modlitwę szczególnie za prześladowanych chrześcijan, o pokój na świecie, za nasze rodziny. Można zbierać się w małych lub większych grupkach w różnych miejscach Gorlic i w piątek o godz. 15.00 odmówić koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na Gorlickim Rynku.

6. W sobotę święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Odpust w tym dniu przeżywać będzie parafia Smerekowiec - suma o godz. 16.00.

7. Zgodnie z decyzją Biskupa Rzeszowskiego składka z ostatniej niedzieli września przeznaczona będzie na ośrodek „Caritas” w Myczkowcach. Zachęcamy ofiarności na ten ważny cel.

8. Na terenie naszego województwa realizuje się projekt „Małopolski Tele–Anioł”. Projekt powstał z myślą o osobach, które z powodu wieku, stanu zdrowia lub niepełnosprawności nie są w pełni samodzielni i w codziennym życiu potrzebują wsparcia innych osób. Osoby zakwalifikowane do projektu otrzymają bezpłatnie opaskę bezpieczeństwa tzw. „opaskę życia” przy pomocy której w łatwy i szybki sposób będą mogły wezwać pomoc. Projekt ten to również pomoc w domu dla najbardziej potrzebujących. Szczegółowe informacje o projekcie znajdziemy na stronie www.malopolska.pl/teleaniol lub pod nr tel. 12 6160 611.

9. Kustosz sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu zaprasza na pielgrzymkę członków Róż Różańcowych, która odbędzie się 3 października b.r. (pierwsza środa miesiąca). O godz. 18.30 zostanie wygłoszona konferencja dla członków Róż, a następnie będzie odprawiona Msza Święta. Chętnych na wyjazd prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub kancelarii.

10. Dziękujemy za ofiary złożone na utrzymanie porządku w kościele i kwiaty. Na kolejny tydzień o ofiary prosimy mieszkańców z ul. Słonecznej, blok nr 1. m. 26 - 50.

11. Pamiętajmy o lekturze katolickiej prasy:

Dziś w GOŚCIU NIEDZIELNYM obrazek z modlitwą za kapłanów i prośba: ”pomódl się za księdza”;

W NIEDZIELIi ŻRÓDLE przeczytamy o świętym Ojcu Pio;

Dla najmłodszych jest tygodnik OLA i JAŚ.